اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

14. فروردين 1395 - 8:43   |   کد مطلب: 17293
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان گفت: دیروز و امروز یک‌هزار نفر مسافر در راه مانده در بقاع متبرکه استان اسکان داده شدند که تعداد آنها هر لحظه بیشتر می‌شود.

به گزارش صبح الوند، حجت‌الاسلام محمد کاروند در گفت‌وگو با  فارس، با اشاره به اجرای طرح آرامش بهاری از 28 اسفند ماه سال گذشته تا 14 فروردین ماه جاری اظهار کرد: در این مدت برنامه‌های مختلفی را در قالب طرح آرامش بهاری در امامزادگان و بقاع متبرکه اجرا کردیم.

وی با بیان اینکه از برنامه‌های مهم این طرح اسکان مسافرین و زائران به ویژه در راه ماندگان طی ایام نوروز بود، گفت: روزانه در بقاع متبرکه بسیاری از شهرستان‌ها اسکان زائرین انجام شد.

مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه استان همدان با بیان اینکه حسینیه‌ها و مساجد استان همدان آماده اسکان در راه ماندگان در روز طبیعت است، گفت: دیروز و امروز یک‎هزار در راه مانده در بقاع متبرکه استان اسکان داده شدند که تعداد آنها هر لحظه بیشتر می‌شود.

وی با بیان اینکه شب گذشته 150 زائر در شهرستان رزن اسکان یافتند، خاطر نشان کرد: برنامه اسکان اضطراری را در برنامه همه شهرستان‌ها طی امروز قرار داده‌ایم.

کاروند با بیان اینکه در امامزاده فرزندعلی (ع) همدان روزانه اسکان موقت زائران را داشتیم، افزود: روزی 200 نفر در این بقعه طی ایام نوروز اسکان یافتند.

وی با بیان اینکه در شهر همدان روزانه 5 تا 6 هزار زائر نیز از بقاع متبرکه زیارت کردند، گفت: در شهرستان ملایر نیز روزانه 3 تا 4 هزار نفر زائر از بقاع متبرکه زیارت کردند و در مجموع از ابتدای طرح تا امروز 20 هزار نفر زائر را در این شهرستان پذیرا بودیم.

مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه استان همدان با بیان اینکه در این شهرستان اسکان مسافران را نداشتیم، خاطر نشان کرد: در 10 امامزاده این شهرستان طرح آرامش بهاری اجرا شد و در چهار بقعه نیز خیمه معرفت با غرفه‌های مختلف برپا شد.

وی با بیان اینکه در شهرستان بهار 200 نفر تا به امروز اسکان یافتند، گفت: زائران به مدت سه شب اسکان داده شدند.

کاروند با بیان اینکه در شهرستان رزن بیش از 15 هزار زائر تا به امروز از بقاع متبرکه این شهرستان زیارت کردند، گفت: تاکنون 4 هزار و 500 نفر نیز اسکان داده شدند.
 
وی با بیان اینکه در شهرستان تویسرکان روزانه یک‌هزار و 500 زائر در هر 6 بقعه شهرستان حضور داشتند، تصریح کرد: 200 نفر نیز تا به امروز در این شهرستان اسکان زائر داشتیم.

مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه استان همدان با بیان اینکه در شهرستان نهاوند نیز 100 هزار نفر مسافر و مجاور در بقاع متبرکه طی ایام نوروز حضور یافتند، افزود: در این شهرستان اسکان مسافرین را نداشتیم.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان