اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

24. مرداد 1397 - 11:28   |   کد مطلب: 29730
یک مقام مسئول گفت: نزدیک شدن به اعیاد پیش رو و امتناع دامداران از عرضه دام به بازار موجب شده تا قیمت گوشت دستخوش تغییر و تحولاتی قرار گیرد.

به گزارش صبح الوند، علی اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین وضعیت بازار گوشت اظهار کرد: با توجه به گرانی گوشت در روزهای اخیر و کاهش قدرت خرید خانوار، رکود سنگینی بر بازار گوشت حاکم است.

وی افزود: با توجه به اعیاد پیش رو، دامداران تعجیلی در عرضه دام به بازار  ندارند چرا که آنها قصد دارند در عید قربان دام خود را با نرخ های بالاتری به فروش رسانند که همین امر موجب شده  تا قیمت گوشت  در هفته های اخیر دستخوش تغییر و تحولاتی در بازار قرار گیرد.

ملکی با اشاره به اینکه میزان واردات گوشت چندان چشمگیر نیست، بیان کرد: اگرچه واردات گوشت در حال انجام است، اما میزان آن به حدی نیست که بتواند نیاز بازار را پوشش دهد که از این رو ستاد تنظیم بازار برای تعادل قیمت در حال تدارک برای افزایش میزان واردات است.

این مقام مسئول نرخ هر کیلو دام زنده در میادین را 24 تا 25 هزار تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به ازدیاد تقاضا در عید قربان، جهش مجدد قیمت دور از انتظار نیست.

وی نرخ هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه  را 58 هزار  و ران و سردست 65 تا 66 هزار  تومان در خرده فروشی های سطح شهر اعلام کرد.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی ادامه داد: علی رغم آنکه صادرات دام زنده از کشور ممنوع است و مجوزی برای آن صادر نمی شود،اما انگیزه قاچاق دام زنده ناشی از افزایش قیمت دلار به طور چشمگیری برای قاچاقچیان افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: با توجه به آنکه با کاهش عرضه دام ناشی از قاچاق و امتناع دامداران از فروش ، بازار از تعادل خارج می شود به همین دلیل انتظار می رود که تمامی دستگاه های مسئول مانع قاچاق دام از کشور شوند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان