اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

16. آذر 1396 - 18:17   |   کد مطلب: 27665
مدیرجهاد کشاورزی شهرستان اسدآباد با بیان اینکه بیش از ۲۸ هزار هکتار از اراضی اسدآباد به کشت پاییزه اختصاص یافت،گفت:۴هزار و ۳۱۳ هکتار بذر در ارقام مادری ،گواهی شده و خود مصرفی ، جهت کشت پاییزه امسال بین کشاورزان این شهرستان توزیع شده است.
کشت کلزا

به گزارش صبح الوند، سقراط بیرنگ در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اسدآباد اظهار داشت: از این میزان بذر توزیع شده بین کشاورزان جهت کشت پاییزه گندم، جو و کلزا، 2هزار و 826 تن به بذر خود مصرفی،  1304تن بذر گواهی شده و 57 تن به بذر مادری اختصاص داشته است.

وی در ادامه از اختصاص 28 هزار و 850 هکتار از اراضی کشاورزی اسدآباد به کشت پاییزه خبر داد و گفت: در راستای کشت پاییزه امسال 3 هزار و 845 تن کود نیز در این کشت‌ها بین کشاورزان توزیع شد.

بیرنگ افزود: از سطح زیر کشت پاییزه امسال 19 هزار و 500 هکتار به کشت گندم آبی و دیم اختصاص یافته که 10 هزار هکتار آن مربوط به گندم آبی و 9 هزار هکتار گندم دیم بوده است.

وی میزان سطح زیرکشت کلزا را هم در این منطقه 750 هکتار اعلام کرد، و بیان داشت: سطحی افزون بر 9 هزار و 350 هکتار هم به کشت جو پاییزه اختصاص دارد که به تفکیک 2 هزار و 920 هکتار را جو آبی و 6 هزار و 430 هکتار را جو دیم شامل شده است.

بیرنگ با اشاره به اینکه گندم و جو و کلزا از جمله کشت‌های پاییزه شهرستان به شمار می‌رود، خاطر نشان کرد: در حال حاضر بیش از 8 هزار بهره بردار گندم ،جو و کلزا در این شهرستان فعالیت دارند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان