اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

27. مهر 1396 - 22:45   |   کد مطلب: 27069
رئیس کمیته ملی المپیک گفت: مهلت ثبت نام از کاندیداهای انتخابات کمیسیون ورزشکاران در حالی روز گذشته به پایان رسید که در مجموع ۵۷ نفر برای حضور در این انتخابات کاندیدا شده‌اند.

به گزارش صبح الوند به نقل از مهر، کیومرث هاشمی بعدازظهر پنج شنبه در نشست روسای فدراسیون های ورزشی در همدان با تمجید از تصمیم وزیر ورزش و جوانان مبنی بر برگزاری جلسات ماهانه روسای فدراسیون ها در استانها گفت: برگزاری جلسات روسای فدراسیون های ورزشی موجب همدلی زیادی در ورزش می شود و روسای فدراسیون با مشکلات و معضلات ورزش استانها و شهرستانها بیشتر آشنا می شوند.

 

وی با بیان اینکه ۱۳ هزار و ۵۰۰ هیئت ورزشی در کشور فعالیت می کنند، عنوان کرد: استان ها نقش مهم و ارزنده ای در موفقیت ورزش کشور دارند و باید بیشتر به ورزش استان‌ها توجه شود.

 

رئیس کمیته ملی المپیک، همدان را از استان های پیشرو در ورزش کشور دانست و افزود: همدان در طول ۷۰ سال سابقه برگزاری المپیک دو مدال المپیک داشته است و در عرصه زیرساخت های ورزشی نیز استان همدان ظرفیت های بسیار خوبی در کشور دارد و می تواند میزبان مسابقات ورزشی در عرصه های ملی و بین المللی باشد.

 

وی در ادامه در خصوص عملکرد کاروان ایران در پنجمین دوره بازی های داخل سالن آسیا که در عشق آباد برگزار شد، گفت: نتایجی که ورزشکاران کاروان ایران به خصوص در برخی از رشته ها به دست آورده اند، خیلی خوب بوده و این در حالی است که هنوز رقابت نمایندگان ما در برخی رشته های مدال آور آغاز نشده است.

 

وی ادامه داد: سعی ما این بود به گونه ای کاروان ایران را به این دوره از بازی های داخل سالن اعزام کنیم که تمام ورزشکاران به نوعی بهره مند شوند و به طور کلی به غیر از یک رشته در سایر رشته های این دوره از بازی ها بیشتر ورزشکاران عملکرد خوبی داشتند.

 

رئیس کمیته ملی المپیک در مورد تفاوت این دوره از بازی های داخل سالن آسیا نسبت به دوره گذشته عنوان کرد: برای اولین بار کشورهای اقیانوسیه در این دوره از بازی های داخل سالن حضور داشتند و کشور میزبان نیز سرمایه گذاری خیلی خوبی برای برگزاری بازی ها داشته است ضمن اینکه با فراهم کردن تسهیلات لازم باعث شد تا استقبال کشورها و ورزشکاران آنها بیشتر از ادوار گذشته باشد و به طور طبیعی وقتی تعداد شرکت کنندگان بیشتر باشد سطح رقابت ها بالاتر رفته و رقابت میان ورزشکاران هم سنگین تر و سخت تر می شود.

 

وی با بیان اینکه کاروان ایران در دوره گذشته بازی های داخل سالن در ۹ رشته از ۱۱ رشته شرکت کرد، گفت: در آن دوره از بازی ها ایران با ۱۱ مدال در جایگاه ششم قرار گرفت اما در این دوره از بازی ها علارغم اینکه تعداد رشته ها دو برابر شده بود کاروان ایران در رتبه سوم قرار گرفت.

 

وی در ادامه با اشاره به انتخابات کمیسیون ورزشکاران گفت: چندسالی از تشکیل کمیسیون ورزشکاران در کمیته بین الملی المپیک می گذرد و برای اولین بار قرار است اعضای این کمیسیون با برگزاری مجمع رسمی، انتخاب و معرفی شوند.

 

هاشمی بابیان اینکه انتخابات کمیسیون ورزشکاران ۱۲ آبان ماه برگزار می شود، افزود: مهلت ثبت نام از کاندیداهای انتخابات کمیسیون ورزشکاران در حالی روز گذشته به پایان رسید که در مجموع ۵۷ نفر برای حضور در این انتخابات کاندیدا شدند.

 

وی در ادامه به برگزاری مسابقات آسیایی ۲۰۱۸ اشاره کرد و افزود: چهارمین نشست ستاد عالی بازی های المپیک و آسیایی هفته گذشته با حضور مسعود سلطانی فر در محل وزارت ورزش و جوانان برگزار شد و چگونگی حضور کاروان ایران در بازی های آسیایی اندونزی یکی از مهمترین محورهای موردبحث در این نشست بود.

 

رئیس کمیته ملی المپیک عنوان کرد: هجدهمین دوره بازی های آسیایی ۲۷ مردادماه تا ۱۱ شهریورماه سال آینده به میزبانی اندونزی و در اندونزی، پالمبانگ و چند حومه این دو شهر برگزار می شود و با اضافه شدن ۱۳ رشته جدید و حذف ۴ رشته، در مجموع این دوره از بازی های آسیایی در ۴۰ رشته برگزار خواهد شد.

 

وی عنوان کرد: در بازی های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون کاروان ایران با ۲۷۶ ورزشکار در ۲۲ رشته شرکت کرد و موفق به کسب ۵۷ مدال شامل ۲۱ مدال طلا، ۱۸ مدال نقره و ۱۸مدال برنز شد و حفظ جایگاه ششمی با مدال های بیشتر در بازیهای های آسیایی جاکارتا از اهداف اصلی است.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان