اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

19. مهر 1396 - 23:59   |   کد مطلب: 26955
مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه همدان عنوان کرد:
افزایش۷ درصدی مصرف بنزین در استان همدان
مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه همدان از افزایش۷ درصدی مصرف بنزین در استان همدان خبرداد.
فراورده نفتی

به گزارش صبح الوند، امین روستایی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: علی رغم باور عمومی و  عزم ملی در الزام مدیریت مصرف بنزین و کاستن از حجم مصرف بنزین، طی ۶ ماهه اول سال جاری مصرف این فرآورده روند صعودی داشته و نسبت به بازه زمانی سال قبل با مصرف ۲۴۶ میلیون لیتر با افزایش۷ درصدی مصرف این فرآورده روبرو بوده ایم.

مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه همدان گفت: مصرف بنزین در این منطقه در ۱۸۶ روز ابتدای سال جاری، به مرز ۲۶۲ میلیون لیتر رسید.

روستایی عنوان کرد: بیش از ۹۶۰ میلیون لیتر انواع فرآورده نفتی شامل بنزین، نفت سفید، نفت گاز و نفت کوره اعم از نیروگاهی و غیرنیروگاهی در فصول بهار و تابستان سال جاری در استان همدان توزیع شده و سوخت رسانی بدون وقفه ادامه دارد.

وی افزود: طی نیمه نخست امسال، حدود ۱۰ میلیون لیتر نفت سفید در این منطقه مصرف شده که با توجه به آمار مصرفی سال گذشته، در نتیجه شناسایی، پایش و کنترل مصرف کنندگان واقعی، کاهش ۲۸ درصدی این فرآورده را شاهد هستیم.

روستایی گفت: در بازه زمانی ذکر شده، سوخت استراتژیک نفتگاز نیز با ۳۲۴ میلیون لیتر، افزایش مصرفی معادل ۲ درصد نسبت به ۶ ماهه نخست سال پیش داشته اما با توجه به رشد متناسب بخش ها و افزایش نسبی ورود خودروها و ادوات گازوئیل سوز، حجم مصرف نسبت به دیگر فرآورده ها منطقی تر به نظر می رسد.

وی با اشاره به اینکه پایش های مستمر کنترلی جایگاه‌ها تداوم دارد، عنوان کرد: مجموعه منطقه با جایگاه داران بخش خصوصی تعامل و همکاری دارد چراکه در نتیجه همین همکاری مطلوب لحظه ای روند سوخت رسانی به حجم قابل توجه خودروهای گردشگران در سال جاری کند یا متوقف نشد.

مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه همدان وی درباره نفت کوره مصرفی این منطقه نیز بیان کرد: در بازه زمانی یادشده، در بخش های غیرنیروگاهی و نیروگاهی به ترتیب، ۴ میلیون و ۳۶۴ میلیون لیتر نفت کوره در منطقه همدان مصرف شده که این مقدار نسبت به مدت مشابه پارسال، به ترتیب یک و ۱۲۷ درصد افزایش را نشان می دهد.

روستایی عنوان کرد: همدان از استان‌های سردسیر کشور محسوب شده بنابراین تأمین و ذخیره سازی سوخت به میزان کافی از اولویت های همیشگی آن است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان