اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

20. آذر 1395 - 8:39   |   کد مطلب: 22624
رییس کمیسیون اقتصاد ، سرمایه گذاری و گردشگری شورای شهر همدان تاکید کرد:
شهرداری همدان به اجرای پروژه های اقتصادی تسریع بخشد
رییس کمیسیون اقتصاد شورای اسلامی شهر همدان با تاکید بر تعجیل و تسریع در اجرای پروژه های اقتصادی توسط شهرداری گفت: مدیریت شهری باید نسبت به اجرای پروژه های اقتصادی با توجه به صرفه و صلاح شهر اقدام کند

به گزارش صبح الوند، محمد تبریزی در جلسه کمیسیون اقتصاد ، سرمایه گذاری و گردشگری شورا که پیرامون بررسی انعقاد و اجرای پروژه های شهر سبز برگزار شد، افزود: همدان ظرفیت های خوبی در زمینه سرمایه گذاری بویژه حوزه گردشگری دارد که باید از این فرصت ها به نحو مطلوبی بهره گرفت.
تبریزی اظهار کرد: استفاده از تجارب کلان شهرها در بحث سرمایه گذاری و گردشگری فرصتی است که باید از آن به نحو معقولانه بهره گرفت  بر این اساس شرکت در همایش و کنفرانس های کشوری و بین المللی این فرصت ها را ایجاد می کند.
وی به برگزاری سمینار و همایش های مختلف شهری اشاره کرد و افزود: مدیران شهری که با وجود مشغله فراوان محل خدمت خود را به مقصد اینگونه همایش و کنفرانس ها ترک می کنند شورای شهر همدان انتظار دارد که ره توشه و دستاورد مناسبی برای شهر به ارمغان آورند.
رییس کمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان به انتخاب همدان به عنوان آزمونه شهر سبز پایدار جهان اسلام و حضور مدیران شهرداری همدان در سمینار سرمایه گذاری در تهران اضافه کرد: بر این اساس از شهرداری خواسه شد گزارشی از دستاورد حضور خود در این سمینار در جلسه کمیسیون ارائه دهد.
تبریزی در ادامه به پروژه میدان بار بزرگ همدان اشاره کرد و گفت: با عنایت به پایان رسیدن مراحل قرارداد میدان بار جدید انتظار می رود شهرداری همدان با اعمال مدیریت مناسب در جهت اجرای سریع این پروژه به همراه سرمایه گذاران گام بردارد و برای محل فعلی میدان بار با مشارکت مالکین و صاحبان  حقوق قانونی پروژه ای در خور شان و با حفظ استاندارد های شهری که مشکلی برای محل ایجاد نکند تعریف نماید.
وی همچنین در خصوص کارخانه سیمان شهرداری همدان اظهار کرد: مسولیت این کارخانه به شهرداری سپرده شده است که باید با جلوگیری از فرصت سوزی نسبت به اجرای اینگونه پروژه های اقتصادی با توجه به صرفه و صلاح اقدام کند و این امر می طلبد از مسیر سازمان مربوطه به سرعت تعیین تکلیف شود.
شهردار همدان نیز در این جلسه از انعقاد قرارداد میدان بار جدید با سرمایه گذار خبر داد و گفت: عملیات اجرایی طرح به زودی آغاز می شود.
سید مصطفی رسولی با بیان اینکه در همدان فضا به منظور سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف فراهم شده است، افزود: به صورت صد درصدی آمادگی همکاری با مجموعه صندوق بازنشستگی کشوری و هلدینگ‌های این مجموعه را داریم.
اکبر رنجبران مدیر عامل سازمان سرمایه گذاری شهرداری همدان نیز به ارائه گزارشی از دستاورد سمینار سرمایه گذاری در تهران پرداخت و گفت: این سمینار هم اندیشی شهرداران و اعضای شوراهای کشور بود که در آن از همدان به عنوان دومین شهر و برند پایگاه گردشگری ایران یاد شد.
مسؤول دبيرخانه شهر سبز پايدار از انعقاد تفاهم نامه هایی با کنسرسیوم متشکل از دو شرکت آلمانی و ایرانی پیرامون شهر سبز خبر داد و گفت: در راستاي اهداف شهر سبز پايدار چهار نيروگاه 7 مگاواتي با کمک این کنسرسیوم در همدان ساخته می شود.
حسن محمدي اظهار کرد: در راستاي احداث نيروگاه خورشيدي با شرکت‌هاي مختلف رايزني‌هايي صورت گرفت که در نهايت مقرر شد با کنسرسیوم متشکل از شرکت های آلمانی و ایرانی در اين باره رايزني و تفاهم‌نامه‌اي امضا شود که اميدواريم با همکاري‌هاي صورت گرفته شاهد پيشرفت هرچه بيشتر شهر و استفاده از انرژي‌هاي نو باشيم.
گفتنی است در ادامه جلسه کلیپی از گزارش سمینار سرمایه گذاری در تهران و نیز کلیپی از جاذبه های گردشگری شهر و استان همدان پخش شد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پرتال جامع آستان قدس رضوی: باب الرضا (ع) -حرم امام رضا (ع)
دانا
هواشناسی همدان